Kalkulator dni płodnych i niepłodnych

[dropcap]K[/dropcap]alkulator dni płodnych i niepłodnych jest bardzo wygodnym narzędziem, za pomocą którego możemy obliczyć, kiedy podczas cyklu miesięcznego mamy szansę na zajście w ciążę. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaplanować poczęcie albo wręcz przeciwnie, określić dni, podczas których seks bez zabezpieczenia może zaowocować niechcianą ciążą.

 

[button type=”transformable” link=”https://dniplodne.org/oblicz-dni-plodne/” target=”_blank”]Oblicz dni płodne[/button]


Kalkulator dni płodnych i niepłodnych

Jednak należy pamiętać o tym, że kalkulator dni płodnych i niepłodnych nigdy nie jest na tyle precyzyjny, aby z pełną gwarancją poinformować nas o tym, kiedy organizm jest gotowy na zapłodnienie. Wynika to przede wszystkim z tego, że praktycznie nie da się bez pomocy badań lekarskich określić momentu owulacji, a więc uwolnienia się komórki jajowej z jajnika.

 

[pullquote align=”left”] Kalkulator dni płodnych oblicza ten moment z pewnym prawdopodobieństwem, jednak przy antykoncepcji poleganie wyłącznie na kalkulatorze może nie przynieść oczekiwanych skutków, dlatego jest to metoda polecana bardziej kobietom, które planują ciążę i chcą określić, kiedy mają na to największe szanse.[/pullquote]

Kalkulator dni płodnych i niepłodnych działanie

Jak dokładnie działa taki kalkulator? Obliczenia kalkulatora opierają się na regule Holta. Założenie tej reguły jest takie, że cykl miesięczny trwa dokładnie 28 dni i kobiecie nie zdarzają się żadne przesunięcia terminu miesiączki ani w jedną, ani w drugą stronę. To pierwszy powód, dla którego metoda ta jest mało precyzyjna, bo kobiet, które miesiączkują zawsze co 28 dni jest niewiele. W dodatku nawet one są narażone na ryzyko niedokładnych wyliczeń, ponieważ na płodność wpływ mają również inne czynniki, między innymi silny stres, choroba, przyjmowanie leków czy zmiana klimatu. Najprostsze kalkulatory biorą pod uwagę tylko ostatnią miesiączkę i średnią długość cyklu – takie narzędzia są najmniej dokładne. Bardziej zaawansowane kalkulatory uwzględniają większą liczbę cykli, a oprócz tego biorą też pod uwagę średnie wahania między poszczególnymi miesiączkami. Jednak wciąż wyliczenia nie są wystarczająco dokładne. Innymi słowy, kalkulator dni płodnych i niepłodnych powinien być traktowany jedynie jako narzędzie pomocnicze, a nie pewny wyznacznik okresu płodnego. Kalkulatory najprościej wyszukać w internecie, gdzie takich narzędzi do obliczania dni płodnych i niepłodnych jest najwięcej.

 
 jak zazywac acai berry 900
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *